Upominki reklamowe w marketingu biur turystycznych

Posted on

Upominki reklamowe

Upominki reklamowe

W dzisiejszych czasach większe biura podróży mają coraz większe znaczenie na rynku usług turystycznych. Jest to spowodowane upadkiem wielu mniejszych biur, których sytuacja finansowa nie była stabilna, a ponadto też do wzrostu owych większych biur przyczynia się fakt, że Polacy coraz więcej podróżują, w tym coraz więcej z udziałem biur podróży. Oznacza to, że pomiędzy największymi biurami podróży trwa bardzo silna konkurencja. Walczą one o klientów każdego roku w okresie urlopowym, ale nie tylko. Obecnie „walka” ta trwa cały rok. Jakie mogą to być działania? Mogą one np. wręczać ludziom różnego rodzaju podarunki, zachęcające ich do korzystania z oferty danego biura podróży.

Jakimi przedmiotami konkretnie mogą być owe upominki reklamowe? Otóż najważniejsze jest, aby przypadły one do gustu obdarowanym – potencjalnym klientom danego biura podróży. A przypadną im one do gustu, jeśli będą miały praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. A więc mogą to być takie przedmioty jak kubki, elementy odzieży, ewentualnie ramki na zdjęcia, zegarki, a z tańszych propozycji długopisy, zakładki, naklejki czy baloniki. Wszystkie te przedmioty (może z wyjątkiem balonów) są przedmiotami praktycznymi.

Biura turystyczne mogą rozdawać takie upominki reklamowe w lokalu – np. klientom kupującym daną podróż, albo zastanawiającym się na jej kupnem. Zależy to od celów danej kampanii promocyjnej. Ważne, aby maksymalna liczba potencjalnych klientów otrzymała gadżet – wtedy jego skuteczność będzie największa.

Można też owe Upominki reklamowe dystrybuować w innych miejscach niż tylko lokal danego biura podróży. Coraz częściej spotkać się można z działaniami polegającymi na rozdawaniu upominków przechodniom. W ten sposób przypadkowo spotkane osoby mogą stać się stałymi, wiernymi klientami swojego biura podróży i wyjeżdżać z nim na wakacje każdego roku. Czy jest to satysfakcjonujące dla biura podróży? Jak najbardziej tak, w najwyższym stopniu. A wraz z tym, satysfakcjonująca powinna być też oferta takiego biura.

Tags: , , ,